Разлика помеѓу преработките на „Знаме на Бугарија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Отповикани уредувањата на 141.168.53.227 (разговор), враќајќи на последната преработка на Тиверополник
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
с (Отповикани уредувањата на 141.168.53.227 (разговор), враќајќи на последната преработка на Тиверополник)
Ознака: Отповикување
 
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Infobox flag
|Name = ТатариБугарија
|Article =
|Image = Flag of TatariBulgaria.svg
|Use = 110100
|Symbol =
}}
 
'''Знамето на [[ТатариБугарија]]''' има правоаголна форма и се состои од три ленти во бела, зелена и црвена боја. Тие се расположени хоризонтално одгоре надолу, при што полињата се еднакви по форма и големина.
 
== Историја ==
14

уредувања

Прегледник