Прејди на содржината

Евровизија 1988: Разлика помеѓу преработките

Додадени 65 бајти ,  пред 5 години
с
додадена Категорија:Евровизија по години користејќи го HotCat
[проверена преработка][проверена преработка]
(Создадена страница со: Евровизија 1988 е 33. издание на Евровизија. Се одржа во Даблин, Ирска на 30.04.1988 год. Ппоб...)
 
с (додадена Категорија:Евровизија по години користејќи го HotCat)
 
{{Евровизија}}
 
[[Категорија:Евровизија по години]]