Евровизија 1957

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Евровизија 1957 е 2. издание на Евровизија. Се одржа во Франфурт, Германија на 3.3.1957 год. Ппобедик беше Холандија со песната “Dors, mon amour” од Corry Brokken

Eurovision Song Contest Logo 1957.svg Лого на Евровизија 1957