Евровизија 1991

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Евровизија 1991 е 36. издание на Евровизија. Се одржа во Рим, Италија на 04.05.1991 г. Победник беше Шведска со песната “Fångad av en stormvind” од Carola

Eurovision Song Contest Logo 1991.svg Лого на Евровизија 1991