Евровизија 1980

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Евровизија 1980 е 25. издание на Евровизија. Се одржа во Хаг, Холандија на 19.04.1980 год. Ппобедик беше Ирска со песната “What's Another Year” од Johnny Logan

Eurovision Song Contest Logo 1980.svg Лого на Евровизија 1980