Евровизија 1987

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Евровизија 1987 е 32. издание на Евровизија. Се одржа во Брисел, Белгија на 09.05.1987 г. Ппобедик беше Ирска со песната “Hold Me Now” од Johnny Logan

Eurovision Song Contest Logo 1987.svg Лого на Евровизија 1987