Евровизија 1976

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Евровизија 1976 е 21. издание на Евровизија. Се одржа во Хаг, Холандија на 03.04.1976 г. Ппобедик беше Обединетото Кралство со песната “Save Your Kisses for Me” од Brotherhood of Man

Eurovision Song Contest Logo 1976.svg Лого на Евровизија 1976