Евровизија 1981

Од Википедија — слободната енциклопедија
РДС Симонскорт – место каде се одржал настанот.

Евровизија 1981 е 26. издание на Евровизија. Се одржа во Даблин, Ирска на 04.04.1981 г. Победник беше Обединетото Кралство со песната “Making Your Mind Up” од Bucks Fizz

Eurovision Song Contest Logo 1981.svg Лого на Евровизија 1981