Евровизија 1993

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Евровизија 1993 е 38. издание на Евровизија. Се одржа во Милстрит, Ирска на 15.05.1993 год. Ппобедик беше Ирска со песната “Niamh Kavanagh” од Niamh Kavanagh

Eurovision Song Contest Logo 1993.svg Лого на Евровизија 1993