Евровизија 1968

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Евровизија 1968 е 13. издание на Евровизија. Се одржа во Лондон, Обединетото Кралство на 06.04.1968 г. Ппобедик беше Шпанија со песната “Salomé” од Massiel

Eurovision Song Contest Logo 1968.svg Лого на Евровизија 1968