Евровизија 1988

Од Википедија — слободната енциклопедија
РДС Симонскорт – место каде се одржал настанот.

Евровизија 1988 е 33. издание на Евровизија. Се одржа во Даблин, Ирска на 30.04.1988 г. Победник беше Швајцарија со песната “Ne partez pas sans moi” од Céline Dion

Eurovision Song Contest Logo 1988.svg Лого на Евровизија 1988