Евровизија 1958

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Евровизија 1958 е 3. издание на Евровизија. Се одржа во Хилверсум, Холандија на 12.03.1958 г. Ппобедик беше Франција со песната “Een beetje” од André Claveau

Eurovision Song Contest Logo 1958.svg Лого на Евровизија 1958