Евровизија 1971

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Евровизија 1971 е 16. издание на Евровизија. Се одржа во Даблин, Ирска на 03.04.1971 год. Ппобедик беше Монако со песната “Un banc, un arbre, une rue” од Séverine

Eurovision Song Contest Logo 1971.svg Лого на Евровизија 1971