Евровизија 1994

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Евровизија 1994 е 39. издание на Евровизија. Се одржа во Даблин, Ирска на 30.04.1994 г. Победник беше Ирска со песната “Paul Harrington and Charlie McGettigan” од Paul Harrington and Charlie McGettigan

Eurovision Song Contest Logo 1994.svg Лого на Евровизија 1994