Евровизија 1967

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Евровизија 1967 е 12. издание на Евровизија. Се одржа во Виена, Австрија на 08.04.1967 г. Ппобедик беше Обединетото Кралство со песната “La, la, la” од Sandie Shaw

Eurovision Song Contest Logo 1967.svg Лого на Евровизија 1967