Ширина на колосек

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Пругите според ширината на колосекот се делат на:

Место каде се мери ширина на колосекот

Широк колосек[уреди]

Нормален колосек[уреди]

Тесен колосек[уреди]

Видете исто така[уреди]