Разлика помеѓу преработките на „Цунами“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2 бајти ,  пред 8 месеци
с
→‎Статии и мрежни места: Јазична исправка, replaced: веб-сајт → мрежно место, мрежно местоови → мрежни места
(дополнување)
с (→‎Статии и мрежни места: Јазична исправка, replaced: веб-сајт → мрежно место, мрежно местоови → мрежни места)
{{Ризница-врска|Tsunami|Цунами}}
 
=== Статии и веб-сајтовимрежни места ===
* [http://tsunami.name База со податоци за цунами со детални статистики]
* [http://www.geo-world.org/tsunami Сајт за образование во врска со цунамито]

Прегледник