Разговор:Цунами

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија

cunami se golemi branovi predizvikani odpodvoden zemjotres

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

образование наместо едукација, непотребен интернационализам. Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 23:15, 3 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.Одговори[одговори]