Рихард Вагнер: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 990 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{{Романтизам}}
 
[[Категорија{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Германски композитори|Вагнер, Рихард]]}}
[[Категорија:Рихард Вагнер| ]]
[[Категорија:Родени во 1813 година]]
[[Категорија:Починати во 1883 година]]
[[Категорија:Германски композитори]]
[[Категорија:Германски диригенти]]
[[Категорија:Лутеранци]]
[[Категорија:Германски драмски режисери]]
[[Категорија:Германски писатели]]
[[Категорија:German essayists]]
[[Категорија:Антисемитизам]]
[[Категорија:Оперски композитори]]
[[Категорија:Либретисти]]
[[Категорија:Луѓе од Лајпциг]]
[[Категорија:Романтистички композитори]]
[[Категорија:Романтизам]]
[[Категорија:Валхала]]
[[Категорија:Композитори од 19 век]]
 
{{Link FA|he}}
{{Link FA|hu}}
{{Link FA|li}}
{{Link FA|no}}
{{Link FA|sr}}
{{Link FA|es}}
 
[[af:Richard Wagner]]

Прегледник