Податотека:Civil Ensign of Croatia.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 900 × 600 пиксели, големина: 67 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Zastava trgovačke mornarice Republike Hrvatske, temelji se na Image:Flag of Croatia.svg (službeni omjer 1:2).


Civil Ensign of Croatia*
земја Croatia
корисник Croatian Merchant Navy
важечко од 1992-02-25
творец Croatian Government & Parliament
формат 2:3
облик правоаголно
FIAV ↑
бои црвенабеласина
други особености во знамето се содржи и грбот Coat of arms of Croatia.svg
Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.
Unknown logo-V.svg
Оваа векторска слика е изработена со Other tools.

Лиценцирање

Public domain
This work is not an object of copyright according to the Copyright and related rights act of the Republic of Croatia.

Article 8.

  1. The subject matter of copyright shall include expressions and not ideas, procedures, methods of operation or mathematical concepts as such.
  2. The subject matter of copyright shall not include:
    (1) discoveries, official texts in the domain of legislation, administration, judiciary (acts, regulations, decisions, reports, minutes, judgments, standards, and the like) and other official works and their collections, disclosed for the purpose of officially informing the public;
    (2) news of the day and other news, having the character of mere items of press information;
  3. Folk literary and artistic creations in their original form shall not be the subject matter of copyright, but their communication to the public is subject to the payment of remuneration, as for the communication to the public of protected copyright works. The remuneration shall be the revenue of the budget, and shall be used for improving the creativity in the field concerned.
Note:
Translations of official texts in the domain of legislation, administration and judiciary, shall be protected, unless made for the purpose of officially informing the public and are disclosed as such.
Coat of arms of Croatia.svg

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна15:16, 16 мај 2014Минијатура на верзијата од 15:16, 16 мај 2014900 × 600 (67 КБ)SiBr4Code from national flag
23:51, 14 ноември 2011Минијатура на верзијата од 23:51, 14 ноември 2011900 × 600 (142 КБ)Ex13sinc.
00:03, 2 мај 2010Минијатура на верзијата од 00:03, 2 мај 2010900 × 600 (60 КБ)Bugoslavsynchronized colors of the CoA with the File:Flag of Croatia.svg.
23:15, 13 септември 2008Минијатура на верзијата од 23:15, 13 септември 2008900 × 600 (58 КБ)Suradnik13synchronized colors
16:26, 13 февруари 2008Минијатура на верзијата од 16:26, 13 февруари 2008900 × 600 (57 КБ)SamuliliReverted to the original version; put modifications somewhere else
21:01, 10 февруари 2008Минијатура на верзијата од 21:01, 10 февруари 2008900 × 600 (58 КБ)Rainman~commonswikiReverted to version as of 19:59, 5 February 2008 After this I'll have no other choice than to report your doing. Please stop.
01:45, 10 февруари 2008Минијатура на верзијата од 01:45, 10 февруари 2008900 × 600 (58 КБ)MinestroneReverted to version as of 09:54, 5 February 2008
21:59, 5 февруари 2008Минијатура на верзијата од 21:59, 5 февруари 2008900 × 600 (58 КБ)Rainman~commonswikiReverted to version as of 02:31, 5 February 2008 Stop this edit war that you started. Croatia doesn't have the colours of France.
11:54, 5 февруари 2008Минијатура на верзијата од 11:54, 5 февруари 2008900 × 600 (58 КБ)MinestroneReverted to version as of 20:58, 4 February 2008
04:31, 5 февруари 2008Минијатура на верзијата од 04:31, 5 февруари 2008900 × 600 (58 КБ)Rainman~commonswikiReverted to version as of 22:29, 29 January 2008 I realy don't know what is wrong with you. Stop playing and start talking.
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Следниве 60 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци