Прејди на содржината

Ограда (Блоке)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ограда
Ograda
Ограда is located in Slovenia
Ограда
Ограда
Местоположба во Словенија.
Координати: 45°49′7.5″N 14°28′40″E / 45.818750° СГШ; 14.47778° ИГД / 45.818750; 14.47778
Држава Словенија
Традиционален регионНотрањска
Статистички регионПриморско-нотрањски
ОпштинаБлоке
Површина
 • Вкупна0,31 км2 (0,12 ми2)
Надм. вис.&10000000000000682600000682,6 м
Население (2020)
 • Вкупно0
 • Густина0,0/км2 (0,0/ми2)
Час. појасUTC+1
Пошт. бр.1385

Ограда (словенечки: Ograda) — населба во Општина Блоке во западна Словенија. Областа е дел од историскиот регион Нотрањска. Населбата сега е вклучена во Приморско-нотрањскиот статистички регион.