Годичево

Од Википедија — слободната енциклопедија
Годичево
Godičevo
Поглед на Годичево
Годичево is located in Slovenia
Годичево
Годичево
Местоположба во Словенија.
Координати: 45°47′34.2″N 14°32′18.5″E / 45.792833° СГШ; 14.538472° ИГД / 45.792833; 14.538472
Држава Словенија
Традиционален регионНотрањска
Статистички регионПриморско-нотрањски
ОпштинаБлоке
Површина
 • Вкупна0,61 км2 (0,24 ми2)
Надм. вис.&10000000000000780299999780,3 м
Население (2020)
 • Вкупно5
 • Густина8,2/км2 (21/ми2)
Час. појасUTC+1
Пошт. бр.1385

Годичево (словенечки: Godičevo) — населба во Општина Блоке во западна Словенија. Областа е дел од историскиот регион Нотрањска. Населбата сега е вклучена во Приморско-нотрањскиот статистички регион.