Категорија:Статии со извори на српскохрватски (sh)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ова е следечка категорија за CS1-наводи кои го користа параметарот |language=sh кој распознава извори на овој јазик. Страниците во оваа категорија треба да се ставаат само преку CS1-предлошки и Модул:Citation/CS1.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Documentation for ISO 639 identifier: hbs“. SIL International. Посетено на 2014-10-26.

Страници во категоријата „Статии со извори на српскохрватски (sh)“

Прикажани се 40 од вкупно 40 страници во категоријата.