Категорија:Статии со извори на српскохрватски (sh)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Ова е следечка категорија за CS1-наводи кои го користат параметарот |language=sh кој распознава извори на овој јазик. Страниците во оваа категорија треба да се ставаат само преку CS1-предлошки и Модул:Citation/CS1.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Documentation for ISO 639 identifier: hbs“. SIL International. Посетено на 2014-10-26.

Страници во категоријата „Статии со извори на српскохрватски (sh)“

Прикажани се 73 од вкупно 73 страници во категоријата.