Never Walk Alone… A Call to Arms

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Never Walk Alone... A Call to Arms)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Never Walk Alone... A Call to Arms“
United Abominations.jpg
Сингл од Мегадет
од албумот United Abominations
Издаден 8 мај, 2007 год.[1]
Формат ЦД сингл, дигитално спуштање
Снимен 2007 год.
Жанр Треш метал
Должина 3:54
Издавачка куќа Роудранер
Композитор Дејв Мастејн и Глен Дровер
Продуцент Дејв Мастејн и Енди Снип
Хронологија на синглови на Мегадет
À Tout le Monde (Set Me Free)
(2007)
Never Walk Alone... A Call to Arms
(2007)
Head Crusher
(2009)

Never Walk Alone… A Call to Arms е песна од треш метал бендот Мегадет. Била објавена како трет и последен сингл од нивниот единаесетти студиски албум United Abominations. Ова е единствената песна од целата дискографија на Мегадет, во чие компонирање свој придонес дал Глен Дровер. Видео записот кој бил снимен за промоција на оваа песна, бил номиниран за наградата „Најдобар хеви метал спот“ во уредништво на музичкиот магазин Guitar World.

Спотот бил изработен од групата режисери Labworks, а во него сите членови на бендот настапуваат на една анимирана сцена.[2] Овој сингл немал некој позабележителен успех во САД, ниту во европските земји. Песната во живо била изведена само 56 пати,[3] а од 2008 год. повеќе не се наоѓа на репертоарот на Мегадет.

Листа на песни[уреди | уреди извор]

  1. „Never Walk Alone... A Call to Arms“ – 3:54

Музички персонал[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]