Тодорич

Од Википедија — слободната енциклопедија
Тодорич
Тодорич во рамките на Грција
Тодорич
Тодорич (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)
Област Сер
Општина Општина Беласица
Надморска височина 344
Географска широчина 41° 14' 12"
Географска должина 22° 56' 48"


Тодорич е село во Серско, Егејска Македонија, денес во Грција.

Географија и местоположба[уреди | уреди извор]

Историја[уреди | уреди извор]

Стопанство[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Општествени установи[уреди | уреди извор]

Културни и природни знаменитости[уреди | уреди извор]

Редовни настани[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Култура и спорт[уреди | уреди извор]

Иселеништво[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]