Голема Маала

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Бејук Махале
Бејук Махале is located in Грција
Бејук Махале
Бејук Махале (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)
Округ Сер


Бејук Махале е село во Серско, Егејска Македонија.

Географиja и местоположба[уреди | уреди извор]

Историja[уреди | уреди извор]

Економија[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Општествени институции[уреди | уреди извор]

Администрација и политика[уреди | уреди извор]

Културни и природни знаменитости[уреди | уреди извор]

Редовни настани[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Култура и спорт[уреди | уреди извор]

Иселеништво[уреди | уреди извор]

Литература[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]