Голема Маала

Од Википедија — слободната енциклопедија
Голема Маала
Голема Маала во рамките на Грција
Голема Маала
Голема Маала (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)
Округ Сер


Голема Маала или Бејук Махале — село во Серско, Егејска Македонија.

Географија и местоположба[уреди | уреди извор]

Историја[уреди | уреди извор]

Стопанство[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Општествени установи[уреди | уреди извор]

Администрација и политика[уреди | уреди извор]

Културни и природни знаменитости[уреди | уреди извор]

Редовни настани[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Култура и спорт[уреди | уреди извор]

Иселеништво[уреди | уреди извор]

Литература[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]