Разлика помеѓу преработките на „Цунами“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 12 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Статии и веб-сајтови: Јазична исправка, replaced: пацифичк → тихоокеанск, Пацифичк → Тихоокеанск
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: commonscat → Ризница-врска)
с (→‎Статии и веб-сајтови: Јазична исправка, replaced: пацифичк → тихоокеанск, Пацифичк → Тихоокеанск)
* [http://www.prh.noaa.gov/itic/library/about_tsu/faqs.html ЧПП за цунами на ITIC]
* [http://pubs.usgs.gov/circ/c1187/ USGS: Преживување на цунами] (САД)
* [http://ioc.unesco.org/itsu/ ITSU] — Координациска група за пацифичкиоттихоокеанскиот систем за предупредување од цунами.
* [http://www.tsunami.org/ ПацифичкиТихоокеански цунами музеј]
* [http://walrus.wr.usgs.gov/tsunami/ Цунами и земјотреси]
* [http://tsunami.gov/ Цунами центри] — Национален временски сервис на САД

Прегледник