Разлика помеѓу преработките на „Цунами“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 15 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: commonscat → Ризница-врска
с (Правописна исправка, replaced: Индискиот океан → Индискиот Океан using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: commonscat → Ризница-врска)
 
== Надворешни врски ==
{{commonscatРизница-врска|Tsunami|Цунами}}
 
=== Статии и веб-сајтови ===

Прегледник