Прејди на содржината

Знаме на Света Елена

Од Википедија — слободната енциклопедија
Знамето е во размер 1:2

Знамето на Света Елена е усвоено на 4 октомври 1984 година.

Знамето има сина позадина и е засновано на Знамето на Обединетото Кралство кое се наоѓа во горната лева четвртина од знамето. Во средината од десниот дел на знамето се наоѓа грбот на Света Елена.

Поврзано[уреди | уреди извор]