Знаме на Мелиља

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Знаме на Мелилја)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Знамето на Мелиља

Знамето на Мелиља, шпанска енклава во Северна Африка има сина позадина со грбот на Мелиља во центарот.

Поврзано[уреди | уреди извор]