Clapton (албум од 1973): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 66 бајти ,  пред 10 години
викификација
[проверена преработка][проверена преработка]
(+ албумски плакат, додаден/изменет шаблон)
(викификација)
Иако продаван и во други земји, ''Clapton'' бил фокусиран на празарот во Северна Америка.
 
Албумот содржи песни од [[Епоним|епонимниот]] [[Eric Clapton (албум)|албум на Клептон]] од 1970 и од студискиот албум со неговиот бенд „[[Derek and the Dominos (бенд)|Derek and the Dominos]]“, „[[Layla and Other Assorted Love Songs]]“ (1970).
 
== Список на песни ==
#* Од ''Eric Clapton''.
# „Have You Ever Loved a Woman“ ([[Били Мајлс]]) - 6:59
#* Од ''[[Layla and Other Assorted Love Songs]]''. Продуцирана од „[[Derek and the Dominos (бенд)|Derek and the Dominos]]“; извршен продуцент - [[Том Дод]].
# „Nobody Knows You When You're Down and Out“ ([[Џими Кокс]]) - 4:57
#* Од ''Layla and Other Assorted Love Songs''.
2.148

уредувања

Прегледник