Грб на Палестина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Грбот на Палестина

Грбот на Палестина состои од саладиновиот орел на чии гради се наоѓа знамето на Палестина. Под орелот се наоѓа трака со натписот "السلطة الفلسطينية" (Палестинска власт).

Поврзано[уреди | уреди извор]