Разлика помеѓу преработките на „Страдањата на младиот Вертер“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ситна поправка
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница)
(ситна поправка)
[[Категорија:Дела на Гете]]
[[Категорија:Германски романи]]
[[Категорија:Книги од 1774 година]]
[[Категорија:Епистоларни романи]]

Прегледник