Вецлар

Од Википедија — слободната енциклопедија
Локација на Вецлар.
Локација на Вецлар.
Вецлар.

Вецлар (на германски: Wetzlar) — град во германската сојузна држава Хесен. Има 55,371 жители[1] .

Галерија[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Wetzlar wächst und kratzt an der 54 000 In: mittelhessen.de vom Januar 2019