Прејди на содржината

Британски Девствени Острови: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Робот: Додава ur:برطانوی جزائر ورجن)
сНема опис на уредувањето
{{Британски прекуморски територии}}
 
[[Категорија:Британски Девствени Острови| ]]
[[Категорија:Мали Антили]]