Нагано (префектура)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Префектура Нагано)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Локацијата на префектурата Нагано

Нагано (јапонски:長野県; Nagano-ken) е префектура во Јапонија која се наоѓа во регионот Чибу на островот Хоншу. Главен град е Нагано.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]