Кочи (префектура)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Локацијата на префектурата Кочи во Јапонија

Кочи (јапонски:高知県; Kōchi-ken) е префектура во Јапонија која се наоѓа на островот Шикоку. Главен град е Кочи.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]