Машка кошаркарска репрезентација на Монако

Од Википедија — слободната енциклопедија
Монако Monaco

Монако

Ранг листа на ФИБА: ?
ФИБА зона ФИБА Европа
Тренер: ?
Олимписки игри
Учества нема
Медали 0
Светско првенство
Учества нема
Медали нема
Евробаскет
Учества 0
Медали нема


Машката кошаркарска репрезентација на Монако е репрезентацијата кој ја претставува државата на меѓународните кошаркарски турнири. Монако е член на ФИБА Европа. До 2011 Монако немал учества на светските, европските (со исклучок на Б и Ц дивизија) и олимписките турнири.

Поврзано[уреди | уреди извор]