Куќа – сопственик Велимир Ѓиновски (Галичник)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куќа на Велимир Ѓиновски
Културно добро на Македонија
Куќата во 2021 година
АдресаДолно Маало, Галичник
ОпштинаМаврово и Ростуше
Број[1]
Запис на НИСКН

Куќа на Велимир Ѓиновскикуќа во сопственост на галичкото семејство Ѓиновски која е заведена како културно наследство на Македонија.[1]

Галерија[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Список на заштитени добра. Состојба до 31.12.2012. Скопје: Управа за заштита на културното наследство.


Координати: 41°35′33.688″N, 20°39′00.194″E