Куќа – сопственик Доксе Лоновски (Галичник)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куќа на Доксе Лоновски
Културно добро на Македонија
АдресаЧучка Маало, Галичник
ОпштинаМаврово и Ростуше
Број[1]
Запис на НИСКН

Куќата на Доксе Лоновски ― историска куќа во сопственост на галичкото семејство Лоновски која е заведена како културно наследство на Македонија.

Координати: 41°35′33.706″N, 20°39′11.582″E