Куќа – сопственици Тодор и Русе Мицовски (Галичник)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куќа на Тодор и Русе Мицовски
Културно добро на Македонија
АдресаЧучка Маало, Галичник
ОпштинаМаврово и Ростуше
Број[1]
Запис на НИСКН

Куќата на Тодор и Русе Мицовски ― историска куќа во сопственост на галичкото семејство Мицовски која е заведена како културно наследство на Македонија.

Координати: 41°35′33.332″N, 20°39′10.382″E