Прејди на содржината

Знаме на Мадејра

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Знаме на Мадеира)
Знамето на Мадејра

Знамето на Мадејра се состои од сино, златни, сини вертикални линии со црвено-контурниот бел крст на Исус во центарот. Многумина тврдат дека дизајнот на ова знаме е инспириран од знамето на сега веќе згаснатиот „Ослободителен Фронт Архипелаг Мадејра“.

Поврзано

[уреди | уреди извор]