The New Workout Plan

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„The New Workout Plan“
The New Workout Plan.jpg
Сингл од Кање Вест
од албумот The College Dropout
Издаден 31 август, 2004
Формат 12 инчен сингл, ЦД сингл, дигитално симнување
Снимен Quad Recordings
Sony Music Studios
(Њујорк Сити)
Жанр хип хоп
Должина 5:22 (верзија од албумот)
3:45 (радио верзија)
Издавачка куќа Рок-А-Фела Рекордс, Def Jam
Композитор Кање Вест
Продуцент Кање Вест
Хронологија на синглови на Кање Вест
"Jesus Walks"
(2004)
"The New Workout Plan"
(2004)
"This Way"
(2004)

The New Workout Plan“ е последниот сингл од првиот студио албум на Кање Вест, The College Dropout. Издаден при крајот на 2004 година, синглот се искачи на своето највисоко педесет и прво место на Американската табела на Хот Р&Б/Хип-Хоп Песни. Џон Леџенд, Ана Никол Смит, GLC и Фонцворт Бентли направија неколку камео појави во музичкиот спот за песната.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]