Who Gon Stop Me

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Who Gon Stop Me“
Песна од Кање Вест & Џеj-Зи
од албумот Watch the Throne
Снимена2011
Жанрхип хоп, дабстеп
Должина4:17
МаркаРок-А-Фела Рекордс, Roc Nation, Def Jam
ПеснописецКање Вест, Мајк Дејн, Шон Кореј Картер
Продуцент(и)Шам "Sak Pase" Џозеф, Кање Вест, Мајк Дејн

Who Gon Stop Me“ е песна на американските хип хоп артисти Кање Вест и Џеј-Зи, од нивниот заеднички албум Watch the Throne.[1] Песната се наоѓа на 9-то место на официјалниот список на песни од албумот.[1] Во песната може да се забележи Англискиот дабстеп хит сингл на Диџејот Flux Pavilion „I Can't Stop“, од неговиот ЕП Lines In Wax и неговиот микс албум Circus One заедно со Doctor P.

Табели[уреди | уреди извор]

Табела (2011) Највисока
Позиција
South Korea (Gaon Chart)[2] 116
US Billboard Hot 100[3] 44
Canadian Hot 100[4] 60

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. 1,0 1,1 http://thecomet.com/posts/watch_the_throne_gets_official_release_date
  2. „South Korea Gaon International Chart (Week: August 13, 2011 to August 20, 2011)“. Gaon Chart. Посетено на August 20, 2011.
  3. http://www.billboard.com/charts/hot-100#/charts/hot-100?chartDate=2011-08-27&order=gainer
  4. http://www.billboard.com/charts/hot-100#/charts/canadian-hot-100?chartDate=2011-08-27&order=gainer