Classic (Better Than I've Ever Been)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Classic (Better Than I've Ever Been)“
BetterThanI'veEverBeen.JPG
Сингл од Кање Вест, Нас, KRS-One и Раким
Издаден 20 февруари, 2007
Формат Дигитално спуштање, винил
Снимен 2007
Жанр хип хоп
Должина 4:07
4:42 (ремикс на DJ Premier)
Издавачка куќа Најк
Продуцент Рик Рубин, DJ Premier
Хронологија на синглови на Кање Вест
"I Still Love H.E.R."
(2007)
"Classic (Better Than I've Ever Been)"
(2007)
"Can't Tell Me Nothing"
(2007)
Хронологија на синглови на Нас
"Can't Forget About You"
(2007)
"Classic (Better Than I've Ever Been)"
(2007)
"Less Than an Hour"
(2007)
Хронологија на синглови на KRS-One
"My Life"
(2006)
"Classic (Better Than I've Ever Been)"
(2007)

Classic (Better Than I've Ever Been) е Греми номинирана колаборациска песна помеѓу Кање Вест, Нас, Раким и KRS-One која што е продуцирана од страна на Рик Рубин. Оваа песна беше номинирана за Најдобра Рап Колаборација на 50-те Греми Награди во 2008.

Список на песни[уреди | уреди извор]

  1. "Better Than I've Ever Been" (Експлицитна верзија)
  2. "Better Than I've Ever Been" (Инструментална верзија)
  3. "Better Than I've Ever Been" (Експлицитна Акапела)
  4. "Classic" (DJ Premier Remix) (вклучувајќи ги Нас, KRS-One и Раким) (Уредена Верзија)
  5. "Classic" (DJ Premier Remix) (Инструментална верзија)