Прејди на содржината

Хокеј на трева на Летните олимписки игри 2004

Од Википедија — слободната енциклопедија

Хокеј на трева на Летните олимписки игри 2004 — официјален хокеарски турнир на Олимписките игри. Турнирот се одржал во Атина, Грција и тоа во машка и во женска конкуренција.

Мажи[уреди | уреди извор]

Настан Злато Сребро Бронза
Мажи  Австралија (AUS)  Холандија (NED)  Германија (GER)

Жени[уреди | уреди извор]

Настан Злато Сребро Бронза
Жени  Германија (GER)  Холандија (NED)  Аргентина (ARG)

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]