Разлика помеѓу преработките на „Даб (Бучин)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 8 бајти ,  пред 4 месеци
с
→‎Поврзано: Форматна исправка, replaced: - осамен → — осамен, - хелени → — хелени (2), - доцно → — доцно using AWB
с (→‎top: Исправка на единиците, replaced:  cm →  см using AWB)
с (→‎Поврзано: Форматна исправка, replaced: - осамен → — осамен, - хелени → — хелени (2), - доцно → — доцно using AWB)
 
== Поврзано ==
* [[Во Селото (Бучин)|Во Селото]] - осамен наод од римско време;
* [[Кале (Бучин)|Кале]] - доцноантичка населба;
* [[Манастириште (Бучин)|Манастириште]] - хеленистичка и римска населба;
* [[Рид (Бучин)|Рид]] - хеленистичка населба;
* [[Бучин]];
* [[Список на археолошки наоѓалишта во Крушевско]];

Прегледник