Финска: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 241 бајт ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
== Политички систем ==
==Религија==
{{bar box
|float=right
|title=Верници во Финска
|barwidth=200px
|bars=
{{bar percent|Лутерани|yellow|73.8}}
{{bar percent|Православни|red|1.1}}
{{bar percent|Други|orange|25.1}}
}}
 
== Административна поделба ==
85

уредувања

Прегледник