Мие (префектура)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Префектура Мие)
Прејди на: содржини, барај

Локацијата на префектурата Мие

Мије (јапонски:三重県,; Mie-ken) е префектура во Јапонија која се наоѓа во регионот Кансаи на островот Хоншу. Главен град е Цу.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]