Податотека:Yes check.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 600 × 600 пиксели, големина: 475 бајти)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис

Yes check (slightly gradiented)

Датум
Извор сопствено дело
Автор SVG by Gregory Maxwell, simplified by Sarang
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
PD-icon.svg
Unicode logo.svg
На оваа слика е претставен знакот U+2714 во издание на стандардот „Уникод“ (The Unicode Standard).
Сите графички претстави на знаците на Уникод се во јавна сопственост.

বাংলা | Deutsch | English | español | français | italiano | македонски | മലയാളം | русский | 中文 | +/−

Други верзии

Изведени дела од оваа податотека:

SVG разработка
Inkscape-yes.svg
Оваа векторска слика е изработена со Inkscape.

Оценка

Wikipedia

Cscr-featured.svgSound-icon-empty.svgОва е избрана слика на Википедија на персиски (نگاره‌های برگزیده) и се вбројува меѓу најдобрите слики.

Доколку сметате дека податотекава заслужува да биде истакната како избрана и на Ризницата, слободно предложете ја.
Ако имате слика со сличен квалитет што може да се објави под соодветна лиценца, подигнете ја, ставете ѝ ознака и предложете ја.


العربية | অসমীয়া | Azərbaycanca | Беларуская (тарашкевіца)‎ | বাংলা | Català | Čeština | Cymraeg | Dansk | Deutsch | Zazaki | Ελληνικά | English | Esperanto | Español | Eesti | Euskara | فارسی | Тоҷикӣ | Suomi | Français | Galego | עברית | हिन्दी | Hrvatski | Magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | Italiano | 日本語 | ქართული | Қазақша | 한국어 | 조선말 | Lëtzebuergesch | Lietuvių | Македонски | മലയാളം | मराठी | Bahasa Melayu | Malti | Plattdüütsch | Nederlands | Norsk nynorsk | Norsk | Polski | Português | Português do Brasil | Română | Русский | Slovenščina | Српски / srpski | Svenska | தமிழ் | ไทย | Tagalog | Türkçe | Татарча/tatarça | Українська | Tiếng Việt | Yorùbá | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | 粵語 | +/−

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна12:09, 5 март 2014Минијатура на верзијата од 12:09, 5 март 2014600 × 600 (475 бајти)Sarangreplaced by a simplified ValidSVG gradient version
17:18, 11 јуни 2007Минијатура на верзијата од 17:18, 11 јуни 2007600 × 600 (3 КБ)MeithalReverted to earlier revision
21:48, 1 јуни 2006Минијатура на верзијата од 21:48, 1 јуни 2006600 × 600 (3 КБ)WarXnicer :)
15:41, 18 септември 2005Минијатура на верзијата од 15:41, 18 септември 2005600 × 600 (914 бајти)GmaxwellYes check. SVG by Gregory Maxwell. Copyright 2005. {{GFDL-1.2}} Category:SVG

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци